UEFA U-19 Euro 2019 – Group Stage (Matches 9-12)

20 July 2019
Spain – Italy
Referee: Irfan Peljto (BIH, photo)
Assistant Referee 1: Valentin Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Grega Kordež (SVN)
Fourth Official: Kristo Tohver (EST)
Referee Observer: Stefan Messner (AUT)

Portugal – Armenia
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Stephane De Almeida (SUI)
Assistant Referee 2: Dawid Golis (POL)
Fourth Official: Sergei Ivanov (RUS)
Referee Observer: Emil Božinovski (MKD)

21 July 2019
Ireland – Czech Republic
Referee: Anastasios Papapetrou (GRE)
Assistant Referee 1: Aleksandr Radiuš (LTU)
Assistant Referee 2: Sagy Metzamber (ISR)
Fourth Official: Zaven Hovhannisyan (ARM)
Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)

France – Norway
Referee: Filip Glova (SVK)
Assistant Referee 1: Theodoros Georgiou (HUN)
Assistant Referee 2: Luke Portelli (MLT)
Fourth Official: Suren Baliyan (ARM)
Referee Observer: Jaap Uilenberg (NED)

CAF Africa Cup of Nations Final 2019: Alioum (CMR)

19 July 2019

Senegal –Algeria
Referee: Alioum Alioum (CMR, photo)
Assistant Referee 1: Evarist Menkouande (CMR)
Assistant Referee 2: Elvis Noupue (CMR)
Fourth Official: Eric Otogo-Castane (GAB)
Reserve AR: Waleed Ahmed (SDN)
VAR: Benoit Millot (FRA)
AVAR 1: Bakary Gassama (GAM)
AVAR 2: Zakhele Siwela (RSA)
Referee Assessor: Pierre Mounguengui (GAB)

UEFA U-19 Euro 2019 – Group Stage (Matches 5-8)

17 July 2018
Portugal – Spain
Referee: Anastasios Papapetrou (GRE, photo)
Assistant Referee 1: Grega Kordež (SVN)
Assistant Referee 2: Dawid Golis (POL)
Fourth Official: Nikola Dabanović (MNE)
Referee Observer: Stefan Messner (AUT)

Armenia – Italy
Referee: Filip Glova (SVK)
Assistant Referee 1: Valentin Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Stephane De Almeida (SUI)
Fourth Official: Irfan Peljto (BIH)
Referee Observer: Emil Božinovski (MKD)

18 July 2019
Czech Republic – Norway
Referee: Sergei Ivanov (RUS)
Assistant Referee 1: Aleksandr Radiuš (LTU)
Assistant Referee 2: Sagy Metzamber (ISR)
Fourth Official: Zaven Hovhannisyan (ARM)
Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)

Ireland – France
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Luke Portelli (MLT)
Assistant Referee 2: Theodoros Georgiou (HUN)
Fourth Official: Suren Baliyan (ARM)
Referee Observer: Jaap Uilenberg (NED)

CAF Africa Cup of Nations 2019 – Match for Third Place

17 July 2019

Tunisia – Nigeria
Referee: Gehad Grisha (EGY, photo)
Assistant Referee 1: Mahmoud Ahmed (EGY)
Assistant Referee 2: Issa Yaya (CHA)
Fourth Official: Joshua Bondo (BOT)
Reserve AR: Lionel Andrianantenaina (MAD)
VAR: Pol van Boekel (NED)
AVAR 1: Janny Sikazwe (ZAM)
AVAR 2: El Hadji Samba (SEN)

UEFA Europa League – First Qualifying Round (Second Leg)

16-18 July 2019

Chikhura Sachkhere – CS Fola Esch
Referee: Dragan Petrović (BIH, photo)
Assistant Referee 1: Sreten Udovičić (BIH)
Assistant Referee 2: Damir Lazić (BIH)
Fourth Official: Zoran Grbić (BIH)
Referee Observer: Mark Whitby (WAL)

FC Banants – FK Čukarički
Referee: Ioánnis Papadópoulos (GRE)
Assistant Referee 1: Chrysoúla Kourompýlia (GRE)
Assistant Referee 2: Ilías Alexéas (GRE)
Fourth Official: Vasílios Fotiás (GRE)
Referee Observer: Matteo Trefoloni (ITA)

KÍ Klaksvík – FK Riteriai
Referee: Yaroslav Kozyk (UKR)
Assistant Referee 1: Valentin Kutsev (UKR)
Assistant Referee 2: Volodymir Vysotskyy (UKR)
Fourth Official: Anatoli Abdula (UKR)
Referee Observer: Jan Wegereef (NED)

OFK Titograd – CSKA Sofia
Referee: Vasílis Dimitríou (CYP)
Assistant Referee 1: Ioánnis Lazárou (CYP)
Assistant Referee 2: Stélios Nikíta (CYP)
Fourth Official: Ioánnis Anastasíou (CYP)
Referee Observer: Karel Bohuněk (CZE)

Makedonija Skopje – Alashkert FC
Referee: Christophe Pires (LUX)
Assistant Referee 1: Daniel Da Costa (LUX)
Assistant Referee 2: David Santos (LUX)
Fourth Official: Jérémy Muller (LUX)
Referee Observer: Niklas Lídarenda (FRO)

Kayrat Almaty – Široki Brijeg
Referee: Denys Shurman (UKR)
Assistant Referee 1: Oleksandr Zhukov (UKR)
Assistant Referee 2: Viktor Matyash (UKR)
Fourth Official: Oleksandr Derdo (UKR)
Referee Observer: Andreas Schluchter (SUI)

KF Teuta – FK Ventspils
Referee: Erez Papir (ISR)
Assistant Referee 1: Matityahu Yakobov (ISR)
Assistant Referee 2: Valentyn Kuzhevski (ISR)
Fourth Official: Liran Liany (ISR)
Referee Observer: Michal Beneš (CZE)

Inter Turku – Brøndby IF
Referee: Keith Kennedy (NIR)
Assistant Referee 1: Stephen Donaldson (NIR)
Assistant Referee 2: Georgios Argyropoulos (NIR)
Fourth Official: Evan Boyce (NIR)
Referee Observer: Ferenc Székely (HUN)

Rīgas Futbola Skola – Olimpija Ljubljana
Referee: Peter Kjaersgaard (DEN)
Assistant Referee 1: Christian Brixen (DEN)
Assistant Referee 2: Victor Skytte (DEN)
Fourth Official: Jens Maae (DEN)
Referee Observer: Robert Małek (POL)

Levadia Tallinn – Stjarnan
Referee: Besfort Kasumi (KVX)
Assistant Referee 1: Edmond Zeqiri (KVX)
Assistant Referee 2: Fatmir Sekiraqa (KVX)
Fourth Official: Mervan Bejtullahu (KVX)
Referee Observer: Igor Șațchii (MDA)

RoPS Rovaniemi – Aberdeen FC
Referee: Ümit Öztürk (TUR)
Assistant Referee 1: İbrahim Uyarcan (TUR)
Assistant Referee 2: Osman Bilir (TUR)
Fourth Official: Koray Gençerler (TUR)
Referee Observer: Miroslav Liba (CZE)

Universitatea Craiova  Sebail PFK
Referee: Helgi Jónasson (ISL)
Assistant Referee 1: Jóhann Gudmundsson (ISL)
Assistant Referee 2: Bryngeir Valdimarsson (ISL)
Fourth Official: Ívar Kristjánsson (ISL)
Referee Observer: Murat Ilgaz (TUR)

Levski Sofia – MFK Ružomberok
Referee: Veaceslav Banari (MDA)
Assistant Referee 1: Victor Mardari (MDA)
Assistant Referee 2: Dumitru Ciobanu (MDA)
Fourth Official: Ghenadie Sidenco (MDA)
Referee Observer: Alon Yefet (ISR)

Dynama Minsk – FK Liepaja
Referee: Nicolas Walsh (SCO)
Assistant Referee 1: Alan Mulvanny (SCO)
Assistant Referee 2: Calum Spence (SCO)
Fourth Official: Gavin Duncan (SCO)
Referee Observer: Boško Jovanetić (SRB)

FC Vaduz – Breidablik
Referee: Genc Nuza (KVX)
Assistant Referee 1: Fatlum Berisha (KVX)
Assistant Referee 2: Bujar Selimaj (KVX)
Fourth Official: Dardan Çaka (KVX)
Referee Observer: Gevorg Hovhannisyan (ARM)

Torpedo Kutaisi – Ordabasy Shymkent
Referee: Aristotélis Diamantópoulos (GRE)
Assistant Referee 1: Trýfon Petrópoulos (GRE)
Assistant Referee 2: Iordánis Aptósoglou (GRE)
Fourth Official: Geórgios Tzováras (GRE)
Referee Observer: Martin Ingvarsson (SWE)

Milsami Orhei – FCSB
Referee: Timótheos Christofí (CYP)
Assistant Referee 1: Pávlos Georgíou (CYP)
Assistant Referee 2: Mários Kalogírou (CYP)
Fourth Official: Kyriákos Christodoúlou (CYP)
Referee Observer: Igor Pristovnik (CRO)

HŠK Zrinjski – Akademija Pandev
Referee: Ondřej Pechanec (CZE)
Assistant Referee 1: Jiří Moláček (CZE)
Assistant Referee 2: Jakub Hrabovský (CZE)
Fourth Official: Ondřej Berka (CZE)
Referee Observer: Oğuz Sarvan (TUR)

Neftçi PF – Speranța Nisporeni
Referee: Julian Weinberger (AUT)
Assistant Referee 1: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Assistant Referee 2: Michael Nemetz (AUT)
Fourth Official: Andreas Heiss (AUT)
Referee Observer: Albano Janku (ALB)

Žalgiris Vilnius – Budapest Honvéd
Referee: Rohit Saggi (NOR)
Assistant Referee 1: Morten Jensen (NOR)
Assistant Referee 2: Geir Isaksen (NOR)
Fourth Official: Kristoffer Hagenes (NOR)
Referee Observer: Milan Karadžić (SRB)

Cracovia Kraków – Dunajská Streda
Referee: Athanásios Tzílos (GRE)
Assistant Referee 1: Chasán Koúla (GRE)
Assistant Referee 2: Ráinhard Boúxbaoum (GRE)
Fourth Official: Ángelos Evangélou (GRE)
Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)

Apóllon Limassol – Žalgiris Kaunas
Referee: Vladimir Moskalev (RUS)
Assistant Referee 1: Yegor Bolkhovitin (RUS)
Assistant Referee 2: Vladimir Minevich (RUS)
Fourth Official: Vasiliy Kazartsev (RUS)
Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)

FK Haugesund – Cliftonville FC
Referee: Mario Zebec (CRO)
Assistant Referee 1: Borut Križarić (CRO)
Assistant Referee 2: Jerko Crnčić (CRO)
Fourth Official: Ivan Bebek (CRO)
Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)

Petrocub Hîncești – AEK Larnaca
Referee: Novak Simović (SRB)
Assistant Referee 1: Bojan Banović (SRB)
Assistant Referee 2: Miloš Miškeljin (SRB)
Fourth Official: Momčilo Marković (SRB)
Referee Observer: Michel Piraux (BEL)

Progrès Niederkorn – Cork City FC
Referee: Matthew De Gabriele (MLT)
Assistant Referee 1: Jurgen Spiteri (MLT)
Assistant Referee 2: Mitchell Scerri (MLT)
Fourth Official: Emanuel Grech (MLT)
Referee Observer: Vencel Tóth (HUN)

UE Engordany – Dinamo Tbilisi
Referee: Balázs Berke (HUN)
Assistant Referee 1: Péter Kóbor (HUN)
Assistant Referee 2: Gergő Vígh-Tarsonyi (HUN)
Fourth Official: Csaba Pintér (HUN)
Referee Observer: Goran Mihaljević (MNE)

Hapoel Beer Sheva – KF Laçi
Referee: Tihomir Pejin (CRO)
Assistant Referee 1: Marjan Tomas (CRO)
Assistant Referee 2: Kruno Šarić (CRO)
Fourth Official: Dario Bel (CRO)
Referee Observer: Ladislav Gádoši (SVK)

Hajduk Split – Gżira United
Referee: Nikólas Neokléous (CYP)
Assistant Referee 1: Michális Sotiríou (CYP)
Assistant Referee 2: Mários Dimitriádis (CYP)
Fourth Official: Chrysovalándis Theoúli (CYP)
Referee Observer: Martin Hansson (SWE)

NŠ Mura – Maccabi Haifa
Referee: Tomasz Musial (POL)
Assistant Referee 1: Radoslaw Siejka (POL)
Assistant Referee 2: Jakub Ślusarski (POL)
Fourth Official: Tomasz Kwiatkowski (POL)
Referee Observer: Plarent Kotherja (ALB)

FK Kukësi – Debreceni VSC
Referee: Stanislav Todorov (BUL)
Assistant Referee 1: Georgi Doinov (BUL)
Assistant Referee 2: Aleksandar Atanasov (BUL)
Fourth Official: Dragomir Draganov (BUL)
Referee Observer: Konrad Plautz (AUT)

B36 Tórshavn – Crusaders FC
Referee: Milovan Milačić (MNE)
Assistant Referee 1: Milutin Djukić (MNE)
Assistant Referee 2: Vladan Todorović (MNE)
Fourth Official: Predrag Radovanović (MNE)
Referee Observer: Gylfi Orrason (ISL)

MOL Fehérvár – FK Zeta
Referee: Paul McLaughlin (IRL)
Assistant Referee 1: Robert Clarke (IRL)
Assistant Referee 2: Emmett Dynan (IRL)
Fourth Official: Graham Kelly (IRL)
Referee Observer: Sergei Zuev (RUS)

Hibernians FC – Šachcior Salihorsk
Referee: Furkat Atazhanov (KAZ)
Assistant Referee 1: Yevgeniy Belskiy (KAZ)
Assistant Referee 2: Denis Labashov (KAZ)
Fourth Official: Zhandos Abzhan (KAZ)
Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)

IFK Norrköping – Saint Patrick's FC
Referee: Dejan Jakimovski (MKD)
Assistant Referee 1: Nikola Karakolev (MKD)
Assistant Referee 2: Kuštrim Lika (MKD)
Fourth Official: Nikola Kostenčev (MKD)
Referee Observer: Asim Xudiyev (AZE)

FC Viciebsk – KuPS Kuopio
Referee: Hugo Miguel (POR)
Assistant Referee 1: António Godinho (POR)
Assistant Referee 2: Bruno Alves (POR)
Fourth Official: Hélder Azevedo (POR)
Referee Observer: Raymond Ellingham (WAL)

FK Škupi – FC Pyunik
Referee: Vitali Romanov (UKR)
Assistant Referee 1: Andriy Skrypka (UKR)
Assistant Referee 2: Ihor Alokhin (UKR)
Fourth Official: Viktor Kopiyevskyy (UKR)
Referee Observer: Dejan Filipović (SRB)

Ballymena United – Malmö FF
Referee: Kaarlo Hämäläinen (FIN)
Assistant Referee 1: Jan-Peter Aravirta (FIN)
Assistant Referee 2: Sami Nykänen (FIN)
Fourth Official: Mattias Gestranius (FIN)
Referee Observer: Uno Tutk (EST)

Kilmarnock FC – Connah's Quay Nomads
Referee: Ferenc Karakó (HUN)
Assistant Referee 1: István Albert (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Buzás (HUN)
Fourth Official: Sándor Andó-Szabó (HUN)
Referee Observer: Luis Medina Cantalejo (ESP)

Radnički Niš – Flora Tallinn
Referee: Zbyněk Proske (CZE)
Assistant Referee 1: Petr Caletka (CZE)
Assistant Referee 2: Radek Kotík (CZE)
Fourth Official: Karel Hrubeš (CZE)
Referee Observer: Pjetur Sigurdsson (ISL)

Rangers FC – St. Joseph's FC
Referee: Christopher Jäger (AUT)
Assistant Referee 1: Markus Gutschi (AUT)
Assistant Referee 2: Stefan Kühr (AUT)
Fourth Official: Stefan Ebner (AUT)
Referee Observer: Manuel López Fernández (ESP)

Spartak Trnava – Radnik Bijeljina
Referee: Rahim Hasanov (AZE)
Assistant Referee 1: Namiq Hüseynov (AZE)
Assistant Referee 2: Mübariz Haşımov (AZE)
Fourth Official: Elçin Masiyev (AZE)
Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)

NK Domžale – Balzan FC
Referee: Marcel Bîrsan (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Cristian Orbuleț (ROU)
Fourth Official: Radu Petrescu (ROU)
Referee Observer: Michális Argyroú (CYP)

Budućnost Podgorica – Narva Trans
Referee: Stefan Apostolov (BUL)
Assistant Referee 1: Martin Venev (BUL)
Assistant Referee 2: Miroslav Maksimov (BUL)
Fourth Official: Ivailo Stoyanov (BUL)
Referee Observer: Alfredo Trentalange (ITA)

Shamrock Rovers – SK Brann
Referee: Kári Jóannesarson (FRO)
Assistant Referee 1: Andrew Christiansen (FRO)
Assistant Referee 2: Jan Hermansen (FRO)
Fourth Official: Alex Troleis (FRO)
Referee Observer: Ján Fašung (SVK)

Legia Warszawa – Europa FC
Referee: Robert Jenkins (WAL)
Assistant Referee 1: Lewiss Edwards (WAL)
Assistant Referee 2: Johnathon Bryant (WAL)
Fourth Official: David Morgan (WAL)
Referee Observer: Yuri Baskakov (RUS)

KR Reykjavík – Molde FK
Referee: Ian McNabb (NIR)
Assistant Referee 1: Stephen Bell (NIR)
Assistant Referee 2: David Anderson (NIR)
Fourth Official: Shane Andrews (NIR)
Referee Observer: Draženko Kovačić (CRO)

UEFA Champions League – First Qualifying Round (Second Leg)

16-17 July 2019

KF Shkëndija – Nõmme Kalju
Referee: Alain Bieri (SUI, photo)
Assistant Referee 1: Alain Heiniger (SUI)
Assistant Referee 2: Sertac Kurnazca (SUI)
Fourth Official: Stefan Horisberger (SUI)
Referee Observer: Miroslav Tulinger (CZE)

FC Saburtalo – Sheriff Tiraspol
Referee: Pavel Orel (CZE)
Assistant Referee 1: Petr Blažej (CZE)
Assistant Referee 2: Jiří Kříž (CZE)
Fourth Official: Petr Ardeleanu (CZE)
Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)

Valletta FC – F91 Dudelange
Referee: Juri Frischer (EST)
Assistant Referee 1: Neeme Neemlaid (EST)
Assistant Referee 2: Veiko Mõtsnik (EST)
Fourth Official: Kristo Külljastinen (EST)
Referee Observer: Lucílio Batista (POR)

HB Tórshavn – HJK Helsinki
Referee: Geórgios Komínis (GRE)
Assistant Referee 1: Chrístos Akrívos (GRE)
Assistant Referee 2: Andréas Meidanás (GRE)
Fourth Official: Aristoménis Koutsiáftis (GRE)
Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)

Crvena Zvezda – FK Sūduva
Referee: Ádám Farkas (HUN)
Assistant Referee 1: Péter Berettyán (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Szert (HUN)
Fourth Official: Péter Solymosi (HUN)
Referee Observer: Kóstas Kapitanís (CYP)

KF Feronikeli – The New Saints
Referee: Espen Eskås (NOR)
Assistant Referee 1: Øystein Ytterland (NOR)
Assistant Referee 2: Jon-Michael Knutsen (NOR)
Fourth Official: Kai Erik Steen (NOR)
Referee Observer: Sándor Piller (HUN)

Riga FC – Dundalk FC
Referee: Dimitar Mečkarovski (MKD)
Assistant Referee 1: Dejan Nedelkoski (MKD)
Assistant Referee 2: Goce Petreski (MKD)
Fourth Official: Konstantin Vlaho (MKD)
Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)

AIK – Ararat FC
Referee: Robert Hennessy (IRL)
Assistant Referee 1: Allen Lynch (IRL)
Assistant Referee 2: Dermot Broughton (IRL)
Fourth Official: Damien McGraith (IRL)
Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)

Qarabağ – Partizani
Referee: Dumitru Muntean (MDA)
Assistant Referee 1: Vladislav Lifciu (MDA)
Assistant Referee 2: Andrei Bodean (MDA)
Fourth Official: Alexandru Tean (MDA)
Referee Observer: William Young (SCO)

Rosenborg BK – Linfield FC
Referee: Enea Jorgji (ALB)
Assistant Referee 1: Denis Rexha (ALB)
Assistant Referee 2: Rudin Preça (ALB)
Fourth Official: Kridens Meta (ALB)
Referee Observer: Vlado Svilokos (CRO)

PFC Ludogorets – Ferencvárosi TC
Referee: Donatas Rumšas (LTU)
Assistant Referee 1: Dovydas Sužiedėlis (LTU)
Assistant Referee 2: Vytis Snarskis (LTU)
Fourth Official: Robertas Valikonis (LTU)
Referee Observer: Kevin Azzopardi (MLT)

CFR Cluj – FC Astana
Referee: Alexander Harkam (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Witschnigg (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Staudinger (AUT)
Fourth Official: Christian-Petru Ciochirca (AUT)
Referee Observer: Levan Paniashvili (GEO)

GKS Piast Gliwice – Bate Borisov
Referee: Antti Munukka (FIN)
Assistant Referee 1: Jukka Honkanen (FIN)
Assistant Referee 2: Riku Vihreävuori (FIN)
Fourth Official: Mohammed Al-Emara (FIN)
Referee Observer: Drago Kos (SVN)

FK Sutjeska – Slovan Bratislava
Referee: Horațiu Feșnic (ROU)
Assistant Referee 1: Alexandru Cerei (ROU)
Assistant Referee 2: Mihai Marica (ROU)
Fourth Official: Marius Avram (ROU)
Referee Observer: Elmir Pilav (BIH)

NK Maribor – Valur
Referee: João Pinheiro (POR)
Assistant Referee 1: Rui Tavares (POR)
Assistant Referee 2: Bruno Rodrigues (POR)
Fourth Official: Cláudio Pereira (POR)
Referee Observer: Luciano Luci (ITA)

Celtic FC – FK Sarajevo
Referee: Alain Durieux (LUX)
Assistant Referee 1: Gilles Becker (LUX)
Assistant Referee 2: Claude Ries (LUX)
Fourth Official: Laurent Kopriwa (LUX)
Referee Observer: Juan Fernández Marín (ESP)

UEFA Women’s U-19 Euro 2019

Scotland, 16-29 July 2019

Referees
1. Maria Marotta (ITA, 1984, photo)
2. Elvira Nurmustafina (KAZ, 1985)
3. Ivana Projkovska (MKD, 1986)
4. Ewa Augustyn (POL, 1989)
5. Silvia Rosa Domingos (POR, 1982)
6. Zuzana Valentova (SVK, 1985)

Assistant Referees
1. Barbara Vidović-Volenik (CRO, 1985)
2. Line-Maria Rasmussen (DEN, 1983)
3. Karolin Kaivoja (EST, 1992)
4. Ieva Ramanauskienė (LTU, 1990)
5. Alexandra Petrea (ROU, 1989)
6. Sabrina Keinersdorfer (SUI, 1988)
7. Camilla Stendahl (SWE, 1988)
8. Betül Nur Yilmaz (TUR, 1987)

Fourth Officials
1. Hristiyana Guteva (BUL, 1990)
2. Frida Klarlund Nielsen (DEN, 1989)

Referee Observers
1. Dagmar Damkova (CZE)
2. Christine Frai (GER)
3. Hilda McDermott (IRL)
4. Katarzyna Wierzbowska (POL)

CAF Africa Cup of Nations 2019 – Semi-finals

14 July 2019

Senegal – Tunisia
Referee: Bamlak Tessema (ETH, photo)
Assistant Referee 1: Waleed Ahmed (SDN)
Assistant Referee 2: Olivier Safari (COD)
Fourth Official: Bernard Camille (SEY)
Reserve AR: Lionel Andrianantenaina (MAD)
VAR: Benoit Millot (FRA)
AVAR 1: Redouane Jiyed (MAR)
AVAR 2: Mahmoud Ahmed (EGY)

Algeria – Nigeria
Referee: Bakary Gassama (GAM)
Assistant Referee 1: Zakhele Siwela (RSA)
Assistant Referee 2: Seydou Tiama (BFA)
Fourth Official: Victor Gomes (RSA)
Reserve AR: Issa Yaya (CHA)
VAR: Pol van Boekel (NED)
AVAR 1: Janny Sikazwe (ZAM)
AVAR 2: El Hadji Samba (SEN)

UEFA U-19 Euro 2019 – Group Stage (Matches 1-4)

14 July 2019
Armenia – Spain
Referee: Kristo Tohver (EST, photo)
Assistant Referee 1: Theodoros Georgiou (HUN)
Assistant Referee 2: Aleksandr Radiuš (LTU)
Fourth Official: Anastásios Papapétrou (GRE)
Referee Observer: Stefan Messner (AUT)

Italy – Portugal
Referee: Sergey Ivanov (RUS)
Assistant Referee 1: Sagy Metzamber (ISR)
Assistant Referee 2: Luke Portelli (MLT)
Fourth Official: Suren Baliyan (ARM)
Referee Observer: Emil Božinovski (MKD)

15 July 2019
Norway – Ireland
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Dawid Golis (POL)
Assistant Referee 2: Stéphane De Almeida (SUI)
Fourth Official: Filip Glova (SVK)
Referee Observer: Jaap Uilenberg (NED)

Czech Republic – France
Referee: Irfan Peljto (BIH)
Assistant Referee 1: Valentin Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Grega Kordež (SVN)
Fourth Official: Zaven Hovhannisyan (ARM)
Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)

CONMEBOL Copa Sudamericana – Round of 16 (Second Leg, I)

16-18 July 2019

La Equidad – Royal Pari
Referee: Alexis Herrera (VEN, photo)
Assistant Referee 1: Luis Murillo (VEN)
Assistant Referee 2: Lubin Torrealba (VEN)
Fourth Official: Angel Arteaga (VEN)
VAR: Jesus Valenzuela (VEN)
AVAR 1: Roddy Zambrano (ECU)
AVAR 2: Christian Lescano (ECU)
VAR Observer: Enrique Caceres (PAR)
Referee Assessor: Jose Carpio (ECU)

Independiente Del Valle – Caracas
Referee: Leodan Gonzalez (URU)
Assistant Referee 1: Nicolas Taran (URU)
Assistant Referee 2: Carlos Barreiro (URU)
Fourth Official: Chistian Ferreyra (URU)
VAR: Esteban Ostojich (URU)
AVAR 1: Andres Cunha (URU)
AVAR 2: Richard Trinidad (URU)
VAR Observer: Mauricio Espinosa (URU)
Referee Assessor: Wilson Lamouroux (COL)

Argentinos Juniors – Colon
Referee: Anderson Daronco (BRA)
Assistant Referee 1: Emerson De Carvalho (BRA)
Assistant Referee 2: Marcelo Van Gasse (BRA)
Fourth Official: Wagner Magalhaes (BRA)
VAR: Raphael Claus (BRA)
AVAR 1: Wagner Reway (BRA)
AVAR 2: Guilherme Camilo (BRA)
VAR Observer: Claudio Puga (CHI)
Referee Assessor: Ricardo Casas (ARG)